Öldürmeden tecavüz etmiş

Nevşehir Zemi Vadisi’nde yürüyüş yapan 22 yaşındaki kadın Japon turistler Mai Kurkiharac ile Hoshie Teramatsu geçen pazartesi günü kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerin bıçaklı saldırısına uğramıştı. Kurkiharac aldığı bıçak darbeleri sonucu olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan Teramatsu bölgede yürüyüş yapan diğer turistler tarafından bulunmuştu.
Özel ekip kuruldu
Milliyet’in aldığı bilgilere göre, olayın ardından Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde kurulan özel ekip, daha önce tecavüz ve cinsel saldırı suçunu işleyen sabıkalıların fotoğraflarını tedavi altındaki Teramatsu’ya göstermişti. Genç kadın gösterilen fotoğraflardan, kendilerine saldıran zanlının 27 yaşındaki M.V.D. olduğunu tespit etmişti. Özel ekip, zanlının teşhis edilmesinin ardından ekipler operasyon için düğmeye bastı. Özel ekip, zanlının kullandığı cep telefonuna ulaşarak, nereden sinyal verdiğini tespit etti. Gelen sinyaller izlenerek, zanlının olay sonrası Ürgüp’te bir evde saklandığı belirlendi. M.V.D. televizyon izlediği sırada kıskıvrak yakalandı.
Öldürmeden tecavüz etmiş
M.V.D.’nin, yapılan adli sağlık kontrolü sonucu öldürdüğü Japon turist Mai Kurkiharac’a tecavüz ettiği, ağır yaraladığı Hoshie Teramatsu’ya da tecavüz girişiminde bulunduğu öne sürüldü. Yapılan adli tıp kontrollerinde de tecavüze ait bulgular tespit edildi. İl Jandarma Komutanlığı’ndaki sorgusunun ardından dün adliyeye sevkedilen zanlı ifadesinde suçlamayı kabul etmedi. Japon turist Kurkiharac’ın otopsi işlemleri ise tamamlandı.

‘Turizmini etkilemez’
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özarslan, Göreme’de yürüyüş yaparken uğradıkları bıçaklı saldırı sonucu bir Japon turistin hayatını kaybetmesi, bir turistin de yaralanması olayına ilişkin, “Bu tür hastalıklı insanların özgürce dolaşmaması gerekir. Her türlü yasal tedbirin alınmasıyla turistlerin güvenliğini ve insanların rahatlıkla gezebileceği bir ortam oluşturmak ev sahibi ülkenin bir borcudur. O nedenle biz bundan sonra, bu tür ortamın hazırlanmasını hem Bakanlık hem devlet olarak daha hassasiyetle takip edeceğiz. Şu anda Japonya ile ilişkilerimiz hiç olmadığı kadar iyi” dedi. (ANKARA Milliyet)

Bir önceki yazımız olan Kediler de biber gazının tadına baktı! başlıklı makalemizde ahmet atakan, Ak Parti ve biber gazı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *