‘Ölümpiyat çalışıyor’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, partisinin Mısır ziyaretine dönük eleştirileri, “El-Beşir’i Sudan’da katliam suçuyla uluslararası mahkemede mahkum edilmiş, dünyada hiçbir yere gidemeyen adamı Türkiye’ye kapı komşusu yapan sizsiniz. Eliniz nasır tuttu diktatör eli sıkmaktan” dedi. Koç, “Başbakan’dan bir demokratikleşme beklemek yaz ortasında kar yağar mı diye dua etmeye benzer” dedi.

Koç, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK devam ederken düzenlediği basın toplantısında, demokratik, barışçıl, anayasal haklarını kullanan yurttaşlara karşı orantısız bir polis şiddetinin sergilendiğini vurgulayarak, “Şimdi de damdan kendini aşağı atan gencecik bir Ahmet. Biri kurşuna atıyor kafasını kurşuna getiriyor, öteki damdan atlıyor düşüyor. Daha önceki açıklamalardaki saçmalıklar göz önüne alındığında, Ahmet’in ölümüyle ilgili ‘düştü de öldü’ açıklaması insanlarda çok ciddi soru işaretleri oluşturuyor” diye konuştu.

‘Ölümpiyat çalışıyor’
Türkiye’nin cari açığının arttığını ifade ederken, “İlerde hesaplamak lazım biber gazı ithalatından doğan faktör de var mı acaba cari açığın artışında? Türkiye’de ilk defa Taksim’de sıkılan gazlardan dolayı Kasımpaşa’da oynanan uluslararası milli bir futbol maçına bir buçuk saat ara verilmek zorunda kalındı, stada çöken gaz bulutu yüzünden ve bu ülke olimpiyat olacak. Hepimiz istiyoruz İstanbul’da olimpiyat yapılmasını ama bu tarzda yönetilen bir Türkiye’de olimpiyat değil ‘ölümpiyat’ çalışıyor şu anda. Belki destan yazan polisler atıcılıkta birinci olurlar ölümpiyatta” dedi.
CHP’nin Mısır ziyareti konusunda Erdoğan’ın eleştirilerine ise tepki gösteren Koç, şunları kaydetti:
“‘Efendim siz darbecilerden darbe öğrenmeye gittiniz’ Çok ucuz konuşuyorsun Sayın Başbakan, demagojiyi bile beceremiyorsun artık o kadar sıkıştın ki. Önceden bir miktar yapardın, şimdi onu da beceremiyorsun artık. Bu hiç ağzına yakışmıyor, ne senin ne sözcülerinin. El-Beşir’i Sudan’da katliam suçuyla uluslararası mahkemede mahkum edilmiş, dünyada hiçbir yere gidemeyen adamı Türkiye’ye kapı komşusu yapan sizsiniz. Eliniz nasır tuttu diktatör eli sıkmaktan. El Beşir’in dostu sensin, insan kasabı denen Şaron’la kucaklaşan sensin, Kaddafi’nin ayağına giden daha sonra da linç edilmesine alkış tutan sensin.”

Bir önceki yazımız olan Kediler de biber gazının tadına baktı! başlıklı makalemizde ahmet atakan, Ak Parti ve biber gazı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *