Çocuklar için etkinlik takvimi

El becerileri gelişsin
Optimum Outlet’te bugün 15.00-18.00 saatleri arasında sırasıyla ahşap maket boyama atölyesi, keçe atölyesi ve müzik aletleri atölyesi var. Çocukların el becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeye yardımcı olan bu atölye çalışmaları ücretsiz.

Bayram okuması
* Günışığı Kitaplığı’ndan çıkan “Lataşiba-İki Kent Arasında” yasak olanı keşfetmek için benzer duygularla yola çıkan iki çocuğun, tehlikeli olduğu kadar eğlenceli hikayesini anlatıyor. İrem Uşar’ın yazdığı, Sadi Güran’ın
resimlediği kitabın fiyatı 13 lira.
* Süleyman Bulut’un yazdığı “Mor Benekli”, Ahmet ve Mor Benekli adını verdiği kuzusunun yaşadığı maceraları anlatıyor. Can Yayınları’ında çıkan kitabın fiyatı 7 lira.

Sinemasever minikler için
Bayram tatilinde çocuklarını sinemaya götürmek isteyenler için iki seçenek var: İlki geçirdiği çılgınca kazanın ona mucizevi güçler kazandırmasının ardından sıra dışı bir amaç için yolculuğa çıkan Turbo’nun hikayesinin anlatıldığı animasyon filmi “Turbo”. Diğeri ise bir devam filmi olan ve eski süper kötü Gru’nun güzel kızlarının ve Minyonların geri döndüğü, bir komedi macera filmi “Çılgın Hırsızlar 2”.

Lazer savaşları
Jurassic Land’in içerisinde 650 metrekarelik lazer arenası Dino Laser Tag açıldı. 6 yaş üstü çocuklar ve yetişkinlerin kızılötesi ışınlar gönderen silahlarla birbirlerini vurmaya çalıştıkları, eğlenceli bir oyun olan laser tag bayrama özel kampanyası ile 20 Ekim’e kadar tek fiyat 12 lira.

Prensesler sahnede
Galleria alışveriş merkezindeki Galleria Çocuk Sahnesi’nde, bugün “Balerin Prensesler” adlı müzikal çocuk oyunu sahneleniyor. 16.00-17.30 saatleri arasındaki etkinlik ücretsiz.

Festival kapsamında
Üçüncüsü gerçekleşen Küçük Harfler Büyük Düşler Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivali kapsamında bugün Kozyatağı Kültür Merkezi’nde Mask-Kara Tiyatrosu’nun sergilediği “Merhaba Gölgem” isimli oyun izlenebilir.

Alışveriş zamanı

Bayram şekerleri
* Türkiye genelindeki B&G Store mağazalarında satılan tüm ürünleri bulabileceğiniz B&G Store online mağazası, bayrama özel yüzde 90’a varan indirimleriyle bayram alışverişi için uygun alternatiflerden biri. Kırmızı etek 109, gömlek 99 lira.
* Bayram sabahı çocuğunuz başucunda yeni bir çift ayakkabıyla uyansın istiyorsanız Yeşil Kundura’nın çocuk koleksiyonuna göz atabilirsiniz. Pembe ayakkabılar 59 lira.
* Çocuk giyim markası Panço’nun yeni koleksiyonunda pembe, sarı gibi cıvıl cıvıl renkler ve neşeli desenler bere gibi aksesuarlarla tamamlanıyor. Bayramda çocuklarını sevindirmek isteyenler Panço mağazalarını ziyaret edebilir.

Bir önceki yazımız olan Kurban tatili işkenceyle başladı! başlıklı makalemizde bayram trafiği, istanbul trafiği ve Kurban Bayramı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *