Çocuklar için bu haftaki etkinlikler

Cazla tanışma

Atölyeyi düzenleyen Ezo Sunal bunu, “18 aydan itibaren her yaş grubundan şarkı söylemek, hareketi keşfetmek, dans etmek, müzik yapmak isteyenler için etkinlikler düzenleyen bir alan” olarak anlatıyor. Derslerde beynin duygusal olan sağ bölümü ile bilişsel olan sol tarafı birlikte kullanıldığı için öğrenme sürecinin daha hızlı olduğunu söyleyen Sunal, atölyenin faydalarını şu şekilde sıralıyor: “Kendini daha özgürce ve farklı yollarla ifade edebilme, iletişim ve problem çözme becerisi, bağımsız karar verebilme, sorumluluk bilinci, dayanışma, sosyal duyarlılık, toleransın ve değerlilik duygusunun artması.
Bu saydıklarımın tabii bir saatte olması mümkün değil, her şeyde olduğu gibi düzenli olması çok önemli. Ama en azından güzel
bir deneyim ve yaratma ortamı yaşıyor çocuklar.” Derse katılmak istemeyen çocukların bile işin
içine oyun girince büyük bir istekle katılım gösterdiği atölyelerde Sunal önemli olanın çocuklar için kendini ifade edebilecekleri bir ortam yaratabilmek olduğunu belirtiyor: “Bazı çocuk şarkı söylemekten, bazısı müzik aleti çalmaktan, bazısı da hareket etmekten keyif alıyor olabilir ve bu farklılıklara değer vermek durumundayız.”

Ateş yanmaya devam ediyor

Anadolu Ateşi kurduğu Dans Akademisi’nde yeni yetenekleri keşfetmeye devam ediyor. Dansın ve müziğin çocuklarının hayatının bir parçası olmasını isteyen aileler iki dönem sürecek olan programlara kaydolmak için Anadolu Ateşi’nin İstanbul, Ankara ve Antalya şubelerine başvurabilir. Kayıtlar ekim ayının sonuna kadar sürecek. Ayrıntılı bilgi anadoluatesi.com ve (0212) 234 98 24’te…

Brunch’ta onlar da eğlensin
Swissotel The Bosphorus’ta her pazar yapılan brunch keyfine artık Gymboree de eşlik ediyor. Anne-babalar brunch’tayken çocuklar da eğlenceli ve eğitici vakit geçirebiliyor. Gymboree aktivitelerinin dahil olduğu brunch 165, 3-12 yaş arası 82.5 lira, 0-3 yaş ücretsiz.

Müzikli oyunlar
* Müzikal çocuk oyunu “Rapunzel Altın Saçlı Prenses” bugün saat 12.00’de Kozzy Alışveriş Merkezi’ndeki Kozyatağı Kültür Merkezi’nde. Biletler 15 lira.
* Müzikli çocuk tiyatrosu “Kokoş Hazine Peşinde” çocuklara kitap sevgisi aşılamayı amaçlayan bir oyun. Caddebostan Kültür Merkezi’nde bugün saat 15.00’te sergilenecek oyunun bilet fiyatı 20 lira.

Küçük kitap kurtlarına

* “Dünya Şampiyonu!” okulun futbol takımının kaptanı Antoine Lebic’in maceralarını anlatıyor. Hayy Kitap’tan çıkan kitap 8.5 lira.
* Domingo Yayınevi bir klasiği çocuklarla buluşturuyor. Ürkek Cyrano’nun öyküsü İtalyan yazar Stefano Benni’den. “Cyrona de Bergerac”ın fiyatı 16 lira.

Alışveriş zamanı

Hayvan desenleri
Debenhams, sonbahar/kış çocuk koleksiyonundaki çiçek desenli elbiseler, hayvan desenli kazaklar, mağazalarda yerini aldı. Kazak 99.90 lira.

Minik ayaklar ıslanmasın
Yağmurlu havalar başladı. Flo’da satılan rengarenk
su geçirmez yağmur çizmeleri 39.90 lira.

Çizgili çocuklar
0-12 yaş arası çocuklar için koleksiyonlar hazırlayan Soobe’nin yeni sezonunda çizgili ve puantiye gibi desenlerin yanı sıra kırmızı ve pembe gibi canlı renkler öne çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan Devlet, habersizce babasının mezarını taşıdı başlıklı makalemizde devlet, İstanbul ve mezar taşımak hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *